Klastry z systemem Microsoftu

16 stycznia 2007, 12:06

Firma Silicon Graphics poinformowała, że będzie dostarczała klastry komputerowe z preinstalowanym systemem Windows. Dotychczas przedsiębiorstwo skupiało się przede wszystkim na klastrach z Linuksem i Uniksem.



Odkładanie wszystkiego na później da się zwalczyć

13 stycznia 2007, 17:28

Jutro musisz oddać ważny projekt albo zdać egzamin, a spędzasz cały dzień na gruntownym sprzątaniu mieszkania, przeglądaniu starych zdjęć czy na imprezie. Brzmi znajomo? Być może należysz do grupy osób hołdujących powiedzeniu: "Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze".


Błędy w protokole Kerberos

11 stycznia 2007, 11:03

MIT (Massachusetts Institute of Technology) poinformował o znalezieniu krytycznych dziur w stworzonym przez tę uczelnię, szeroko wykorzystywanym protokole uwierzytelniania i autoryzacji Kerberos.


Teheran: tysiące ludzi umierają z powodu zanieczyszczenia powietrza

10 stycznia 2007, 10:23

Jeden z urzędników poinformował, że w stolicy Iranu Teheranie zanieczyszczenie środowiska zabiło przez miesiąc 3600 osób. Warunki życiowe panujące w tym mieście określa się jako zbiorowe samobójstwo.


Paszporty bez skanów oka

9 stycznia 2007, 12:05

Brytyjskie Home Office poinformowało, że skany tęczówki, wbrew wcześniejszym planom, nie znajdą się w systemie National Identity Register (Narodowy Rejestr Danych Osobowych). Tym samym jedyną informacją biometryczną zapisaną w dowodach osobistych czy paszportach będą odciski palców.


IE dziurawy przez większość roku

6 stycznia 2007, 17:39

The Washington Post, opierając się na danych dostarczonych przez Microsoft oraz na wywiadach ze specjalistami ds. bezpieczeństwa informuje, że przeglądarka Internet Explorer była niezałatana przez 284 dni 2006 roku. Tak więc przez 78% ubiegłego roku jej użytkownicy byli narażeni na niebezpieczeństwo.


Mozilla zarabia coraz więcej

4 stycznia 2007, 12:18

Prezes Mozilli, pani Mitchell Baker, poinformowała w swoim blogu, że w 2005 roku Mozilla Foundation zanotowała wpływy w wysokości 52,9 miliona dolarów.


Microsoft pozwany do sądu

3 stycznia 2007, 11:33

In-Fusio, firma specjalizująca się w tworzeniu gier na telefony komórkowe, pozwała Microsoft, oskarżając giganta o złamanie umowy. Francuskie przedsiębiorstwo poinformowało w 2005 roku, że podpisało z Microsoftem trzyletni kontrakt na przeniesienie gry "Halo” – wielkiego przeboju dla Xboksa – na telefony komórkowe.


Powstanie następca Tomahawka

23 grudnia 2006, 10:28

Stany Zjednoczone pracują nad naddźwiękowym pociskiem, który ma w przyszłości zastąpić słynnego Tomahawka. X-51 będzie siedmiokrotnie szybszy, niż jego poprzednik.


Vodka.com za 3 miliony USD

19 grudnia 2006, 11:15

Rosyjski milioner, do którego należy największa w Federacji Rosyjskiej wytwórnia wódek, zapłacił 3 miliony dolarów za domenę vodka.com. To jedna z najdrożej sprzedanych domen w historii Sieci.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk